Tomáš Krsek spojil svůj profesní život s plzeňskou Škodovkou

11.05. 2015 12:35 | Škoda Transportation a.s.

Zakladatel nadačního fondu Tomáš Krsek začal v plzeňské Škodovce pracovat už před dvaceti roky, dnes je spoluvlastníkem společnosti Škoda Transportation. Po vystudování Západočeské univerzity pracoval na manažerských pozicích a roku 1999 se stal dokonce finančním ředitelem firmy Škoda. O deset let později se stal generálním ředitelem Škoda Holding a o rok později odkoupil její dceřinou společnost Škoda Transportation. Manažerskou pozici nakonec opustil a zůstal pouze předsedou představenstva, aby mohl mít více času na svoje koníčky a strategické záměry.

Tomáš Krsek o Škodě Transportation:

"Všechny naše produkty jsou kompletní know-how škodovky. V tom je škodovka velmi zajímavá, protože máme 600 lidí ve vývoji a čistě do vývoje jsme za poslední tři roky investovali 1,8 miliardy korun."

Největším zákazníkem společnosti Škoda Transportation jsou České dráhy, které od této firmy odebírají špičkové třísystémové lokomotivy. Společnost Škoda Transportation se ale účastní také zahraničních výběrových řízení a dodává vlaky např. na Slovensko nebo do Litvy, do jiných zemí pak dodává tramvaje (např. do Polska nebo Lotyšska).

Celý článek zde: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/111278-tomas-krsek-vybudoval-v-plzni-kolejove-kralovstvi/

Tomáš Krsek